A vér normális pH értéke 7,35 és 7,45 között mozog. Ha a pH e tartomány alá esik, akkor beszélünk a test elsavasodásáról. A savasodás mértéke nyilván a az eltérés mértékétől függ.
Manapság egyre többet halljuk, hogy a szervezetünk egészségének megromlásáért a test teljes elsavasodása a felelős. Kezdhetnénk a sav elleni harcot erősen lúgos vízzel, de arról a tényről legtöbbször elfeledkezünk, hogy a szájon át bejuttatott lúg közvetlenül a gyomorban landol és az ott lévő gyomorsavval reagál ezzel elégtelenné teheti a fehérjék emésztését. Így nem lehet valódi cél az erősen lúgos vizek tartós fogyasztása, különösen akkor, ha ezeket eletrolízissel állítják elő (ilyenek a drága lúgosító berendezések), mert az oldott és egyébként ártalmatlan anyagokból az eljárás során mérgező anyagok is keletkezhetnek.
A legjobb ha az ivóvíz pH-ja az enyhén lúgos tartományba esik, ezzel szervezetünk számára a lehető legoptimálisabb működést támogatjuk egészségük hosszabb távú megőrzése érdekében.
Stressz, félelem, bosszúság, zaj = sósav
Sport, fitnesz = tejsav
Édességek = ecetsav
Tea, kávé = csersav
Nikotin = kénhidrogén (sav)
Hús, sajt = kén- és salétromsav
Gyógyszerek = szalicilsav, sósav
SÓKÉPZŐDÉS = SALAKANYAGOK
A teljesség igénye nélkül:
Fáradtság, alacsony energiaszint
Emésztési zavarok, epekő, szájszag, fogszuvasodás
Candida és egyéb gombás fertőzések
Idegrendszeri tünetek, depresszió
Fülzúgás, fülzsír, halláscsökkenés, orrpolip
Csontritkulás
Gyors öregedés
Daganatos megbetegedések
Elhízás, túlsúly, cukorbetegség
Szív- és érrendszeri problémák, magas koleszterin
Fejfájás, migrén
Asztma, allergia
Száraz bőr, hajhullás, pattanások
Lábizzadás
Cellulit
A pH-egyensúly visszaállítása a szuperhidratálással kezdődik. Napi 2,5-3 liter megfelelő minőségű enyhén lúgos víz bevitele elengedhetetlen szervezetünk egészségének megőrzésének szempontjából. Ha nem iszunk elég vizet, akkor lassulnak az anyagcsere-folyamatok, felhalmozódnak a savak, agyműködésünk gyengül és állandóan fáradtak leszünk. Testünk minden funkciójának ellátására szükségünk van vízre és oxigénre.
Enyhén lúgos vizet előállító víztisztítóink:
Ha megfelelően oxigenizált a szervezetünk, akkor a máj képes a felgyülemlett savakat semlegesíteni.
Dr. Balla Ferenc (kémiai tudományok kandidátusa) kutatásai igazolják, hogy a gyomor a nyálkahártyák által az oxigénnel dúsított vízből felvett molekuláris oxigén felszívódásának sebessége tízszeres a légzéshez képest. Hatását úgy fejti ki, hogy képes rövid idő elett megszüntetni a vér és gyomorhoz közeli hasi belső szervek kóros oxigénhiányát megszüntetni. Ezáltal vszont az agy is több oxigénhez jut, hiszen a tüdőből felvett oxigén ott jobban tud érvényesülni.
A máj szabad oxigéntartalma átlagosan 8%-ról 43%-ra nő a szifonos oxigénes víz fogyasztásával (forrás: Dr. Deák Sándor belgyógyász főorvos Lúgosítás oxigénnel: igyunk oxigént című könyvéből). Ez épp elegendő arra, hogy szervezetünk könnyen és gyorsan megszabaduljon a felgyülemlett savaktól.
Az elv tehát egyszerű. Nem a savakat kell erős lúggal semlegesíteni, hanem a testünknek kell lehetőséget adni arra, hogy a savakat végre semlegíthesse. Ezt a legegyszerűbben a tisztított enyhén lúgos víz oxigenizálásával lehet, azaz az eddig javasolt lúgosító víztisztítók által készített vizből készítsünk oxigéndús vizet az oxigén szifonnal és ezt fogyasszuk egészségünk védelme érdekében.
Ha oxigénes vizet alkalmaz edzés közben, akkor ezen tulajdonságának köszönhető a teljesítmény növekedése és tejsavképződés csökkenése, és az ebből adódó izomláz csökkenése is.